HRADECKÝ SURVIVAL 2007

HRADECKÝ SURVIVAL je dvoudenním závodem přírodního víceboje dvojic, který spojuje všestrannost, vytrvalost, extrémní zatížení a pobyt v přírodě. Od svého počátku (2007) se pořadatelé snaží sestavit závod, který by svojí podstatou vyhovoval jak špičkovým závodníkům, tak i nováčkům tohoto specifického sportovního odvětví.

Již první ročník HRADECKÉHO SURVIVALU byl zařazen do programu Českého poháru v přírodním víceboji dvojic a zúčastnilo se jej 55 týmů z celé České republiky. HRADECKÝ SURVIVAL 2007 se tak stal jedním z největších survivalových podniků pořádaných na našem území. Dvouetapové klání zavedlo družstva do atraktivních lokalit přírodních rezervací řeky Orlice, do Novohradských lesů, do historického centra města Hradec Králové či kolem řeky Labe. Povinná páteční část se skládala z lezení na umělé stěně, nočního městského OB a nočního MTBO. Po sobotním hromadném startu roztrhala pole týmů již první disciplína - cross country běh, po němž všechny týmy pokračovaly v hlavním závodě na svých MTB. Čekalo je množství disciplín (in-line, OB, bouldering, lezení po stromech, střelba ze vzduchovky, eskymácký obrat, hod oštěpem na cíl, plavání), jejichž volba a pořadí absolvování záleželo čistě na jejich strategii. O dramatické a drastické chvíle nebylo během sobotního dne nouze, neboť typická letní bouřka změnila mírumilovný závod v boj o přežití

Nutno dodat, že všechny týmy přežily a tím beze zbytku naplnily heslo HRADECKÉHO SURVIVALU - " ...když nejde jen o přežití".

 

Kategorie muži: 1. Chaloupský David, Husák Václav
2. Vaněk Tomáš, Petříček Tomáš
3. Bloudek Petr, Pádivý Martin
 

Kategorie ženy: 1. Safinová Eva, Hliněnská Sabina
2. Odvodová Danuše, Šediváková Helena
3. Janáková Klára, Jungmannová Lucie
 

Kategorie mix: 1. Nováková Lenka, Kurz Pavel
2. Klimplová Zuzana, Lenner Miroslav
3. Košťálová Petra, Doseděl Petr
 

Kategorie open: 1. Kučera Matouš, Malý Ondřej
2. Lonský Ondřej, Renc Ondřej
3. Nechanická Dita, Vlček Petr

 

 

HRADECKÝ SURVIVAL 2008

II. ročník Hradeckého survivalu 2008 byl již Mistrovstvím ČR v přírodním víceboji dvojic. Pořadatelé navázali na úspěšný model dvouetapového závodu, který byl tentokrát ještě o něco náročnější. Páteční noční etapa byla doplněna o noční in-line bruslení, po němž se některé týmy vracely do depa až v brzkých ranních hodinách. Již první zatěžkávací disciplína (kajaking s eskymáckým obratem) předznamenala obtížnost druhého dne. Závodníci si postupně vyzkoušeli i několik novinek v programu - slaňování z mostu do řeky Labe, in-line bruslení kolem hradu Kunětická hora, běh do vrchu či přelanění Orlice. Další tradiční disciplíny spolu s nádherným počasím se postaraly o zdařilou kulisu tohoto náročného závodu.

 

Kategorie muži: 1. Jiří Dvořák, Tomáš Strašák
2. Tomáš Vaněk, Jaroslav Krajník
3. Josef Horáček, Petr Fukátko
 

Kategorie ženy: 1. Hana Roubalíková, Eva Safínová
2. Jitka Musilová, Markéta Brandová
3. Alice Vaňková, Jana Prchalová
 

Kategorie mix: 1. Pavel Kurz, Lenka Nováková
2. Petr Míl, Kateřina Bohatá
3. Vávra, Helena Šediváková
 

Kategorie open: 1. Tomáš Mical, Jan Císař
2. Ondřej Lonský, Jan Svoboda
3. Lukáš Netík, Miroslav Jašík